Diumenge 4 d'octubre vàrem celebrar l’acte inaugural del 75è aniversari de la nostra escola. La jornada va començar posant-nos en marxa, una caminada, en direcció cap a Don Bosco, en un viatge a la Barcelona modernista del 1886, gràcies al museu de Martí-Codolar.  Es va celebrar l’eucaristia, acció de gràcies a Déu per tot el que ha fet possible en la nostra escola, acabant amb un piscolabis.

 

Vàrem caminar, celebrar i compartir. Vàrem viure una verdadera experiència de família, de comunitat educativa, de salesianitat i de Déu. Un acte senzill però intens, viscut per unes 180 persones que es van sentir cridades i van donar resposta aportant un nou color al món que ens acull, el color blau de la samarreta, el color de Salesians Horta. 

Propera Trobada el 31 de Gener de 2016. No t'ho pots perdre!